ALTINda Boğalar Biz Buradayız Dediler!

Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen istihdam raporunun etkileri bu hafta da devam ediyor. Haftanın başından bugüne kadar ALTIN konsolide devam ediyordu fakat bugün boğaların sazı eline almasından sonra önemli seviyeler bir bir geride kaldı ve 1260 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti.

Bu hafta ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmayacak. Bu sebeple sarı metal yön bulmak için teknik seviyelere ve yurt dışında yaşanılacak olan gelişmelere odaklanacak. Haftaya ise ALTINda ayıların ve boğaların gözü Fed toplantısında olacak.

Hafta boyunca USD üzerindeki baskının devam etmesi değerli metalde boğaların daha iştahlanmasını sağlayabilir. Bu yükselişin öncelikle kalıcı olabilmesi için 1245 bölgesi üzerinde günlük kapanışların devam etmesi gerekiyor. Bununla birlikte daha sağlam bir yükseliş için Gümüş’ün daha yukarıları istemesi gerekiyor. Sarı metalde 1245 ve 1220 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise 1270 ve sonrasında 1280 bölgelerini önemli direnç olarak takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.