DAX Endeksinde Satışlar Hızlanıyor.

Avrupa hisse senedi piyasalarında satış baskısının hız kazandığını izlemekteyiz. Burada en önemli unsurun korona virüse ilişkin edişeler olduğunu söyleyebiliriz. Şöyle ki; Avrupa’da virüsün yayılma hızını yavaşlatmak adına seyahat yasaklarına ilişkin kararlar alınıyor. Bu durum doğal olarak yılın ilk çeyreğine yönelik ekonomilerin zayıf bir performans göstermesine neden olabilir. Bu beklentiler eşliğinde endekslerde satış baskısının oluştuğunu görüyoruz. Bununla birlikte ABD’de Başkan Biden’ın seyahat sınırlamasına yönelik düzenlemeyi imzalayacağı belirtiliyor.

Bu gelişmeler eşliğinde Dax endeksinin 13.745 desteğini aşağı yönde geçtiğini görmekteyiz. Bu noktada 13.560 ve özellikle de 13.480 desteklerini izlemeye alacağız. Geri çekilmenin hız kazanması adına 13.480 desteğini yakından takip etmeyi sürdüreceğiz. Bu destek seviyesinin kırılması durumunda geri çekilmenin ivme kazanma ihtimali belirecektir. Böylelikle 13.275 ve 13.080 seviyelerini izliyor olacağız.

Endekse yükseliş hareketinin oluşması adına 13.745 seviyesini artık direnç olarak takip ediyoruz. Bu seviyenin üzerinde 14.000 ve 14.130 seviyelerini takip ediyor olacağız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.