EURUSD: Hedefte Değişiklik Yok

EURUSD için son raporlarımızda parite için 1.35 seviyesinin ilk hedef olduğu düşüncemizi paylaşmış ve…

EURUSD için son raporlarımızda parite için 1.35 seviyesinin ilk hedef olduğu düşüncemizi paylaşmış ve bu görüşümüzü de Euro Bölgesi’ne para akışının devam etmesi beklentimizi dayandırmıştık temel olarak. 

Tabii ki beklenti üstü ekonomik veriler ile büyüme ve enflasyon beklentilerindeki artışı da uzun zamandır vurguluyoruz, işin ABD cephesinde ise Eylül’de varlık alım programının azaltılmasının fiyatlarda olması USD için riskleri aşağı yönlü kılıyor.

Cuma günü ABD’den yeni konut satışları verisinin beklentinin çok altında kalması şu ana kadar toparlanmanın göz bebeği olan konut sektörüne dair pek çok şüpheyi de beraberinde getirdi. Yükselen faizlerin olumsuz etkilerinin ilk işaretleri olabilir…

Hafta sonu ise İtalya’da hükümetin Berlusconi hakkındaki karar sebebiyle zor günler yaşayabileceği haberleri geldi yine. Eğer bu beklentiye göre EUR satacak varsa buyursun atsın diye düşünüyoruz, EUR inecekse bile şu aşamada İtalya EUR üzerinde herhangi bir etki yapmıyor. Hükümetin gerçekten düştüğü bir senaryoda bile kalıcı etki yapacağını düşünmüyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.