Küresel Ekonomide Son Gelişmeler

Sabah ve Öğle Saatlerinde Dünya Ekonomisinde Olan Bitenler

Piyasalarda ne olup bitiyor sizin için önemli bir kaç başlığı özet geçiyoruz;

  • Geçtiğimiz saatlerde ABD Hazine Sekreteri ABD ekonomisi göstergelerinin gayet güzel görünümü olduğunu ve iyileşme gösterdiğini belirtti.
  • İspanya Başbakanından da EUR için iyi haberler vardı. son bankaların stres testi sonuçlarının kurtarma planlarının yolunda gittiğini gösterdiğini belirtti
  • OECD den ise Avrupa’ya ufak bir mesaj vardı. Yapısal değişiklik gerekiyor ekonominin uzun vadede iyi yönde değiştirilmesi için dendi.
  • ECB den gelen bir açıklama, bankaların gevşeme beklediğini belirtti. EURUSD tüm haberlerle sabah saatlerinden itibaren aldıklarını verdi, verdiklerini ise aldı. 1.2750-2.27 seviyesinden akşama kadar pek çıkmayı planladığını söyleyemeyiz
  • İngiltere verilerine baktığımızda ise, gelen verilerin beklentinin çok olmasa da biraz altında kaldığını söyleyebiliriz. En azından piyasa bu şekilde algıladı. GBPUSD de bugün için alım tavsiye etmiyoruz bu yüzden. En azından FOMC ye kadar.
Son gelişmeler bunlardı.. Akşam 19:40’daki websitemizin canlı yayın odasında yapacağımız sürekli online yayınımıza bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.