ALTINda 1300 Seviyesi Görülecek Mi?

ALTINda bu hafta boğalar yeniden devreye girmeyi başardı. Belirsizliklerin olduğu dönemlerde sarı metal güvenli liman olarak alıcı bulmayı başarıyor. Fakat son günlerde USD üzerindeki baskının artması sarı metaldeki toparlanmanın ana sebebi olarak karşımıza çıktı.

Dün piyasanın merakla beklediği FOMC kararları açıklandı. Beklendiği gibi faizlerde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Kararlarda ise önemli bir değişikliğin yapılmaması ve ilerideki bir faiz artışı için sinyal verilmemesi bugün USD üzerinde baskının artmasına neden oldu. Bugün baktığımızda ABD büyüme verisinin de beklenti altında kaldığını gördük.

Bugün USD üzerinde baskının artmasından sonra boğalar devreye girdi ve 1259 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Sarı metalde boğaların yeniden hakimiyeti ele alabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük ve sonrasında haftalık kapanışların yaşanması gerekiyor. Gümüş’ün daha yüksekleri istemesi sarı metalin de yukarı iştahını iyice kabartabilir. Önceki raporlarda belirttiğimiz gibi 1264 ve 1280 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgenin tamamen geçilmesi durumunda 1306 bölgesi yeniden gündeme gelebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.