Altında Bu Seviyelere Dikkat – 28 Aralık 2016

Altında Boğalar Ne Zaman Devreye Girecek?

Dün sabah saatlerinde değerli metalde alıcıların devreye girdiğini ve 1150 bölgesi üzerine yükseliş yaşandığını gördük. Fakat bu seviyeden satıcıların devreye girmesinden sonra bir miktar geri çekilme yaşandı. Bugün ise alıcılar yeniden devreye girmeye çalıştılar ve 1145 bölgesine toparlanma yaşandı. Fakat öğleden sonra dolar endeksindeki toparlanmadan sonra satıcılar devreye girdiler.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri yok fakat gelecek olan askıdaki konut satışları verisi piyasaya hareket getirebilir. Piyasanın beklentisi %0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

Noel Bayramı nedeniyle son günlerde değerli metalde işlem hacmi olması gerektiğinden daha az seviyelerde. Bu sebeple sarı metal kanal hareketi gerçekleştiriyor. Önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan önemli veriler değerli metale hareket getirmeye devam edecek. Sarı metalin 1140 seviyeleri civarında olması kısa vadede yukarısı için pozitif. Bu bölge üzerinde gerçekleşecek olan günlük kapanışlar 1205 direnç seviyesine kadar toparlanmayı beraberinde getirebilir. Fakat bu seviyenin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise destek olarak 1120 ve 1095 seviyelerini dikkate alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.