Ekonomi’de Son Gelişmeler Neler?

Küresel ekonomide son gelişmeler

Dün gece ABD den bej kitap açıklandı. Bu konu ile ilgili analimiz websitemizde ve platformumua analizler kısmında yer alıyor. ABD ekonomisi olumlu sinyaller veriyor BEJ kitapta.

Diğer taraftan 3. Varlık alım programları gelecek beklentisinde de aslında pek bir azalma yok. Görünüşe göre önümüzde ABD den gelecek veriler, bu konu hakkında daha net bir sinyal verecek. Bu sebeple veri takibi önemli.

Ayrıca yine akşam saatlerinde EURCHF de sert hareketler oldu. Goldman Başkanı ONeill, EURCHF de 1.25 barajı yakın zamanda konulabilir. Olması gereken 1.35-40 tır açıklamasında bulununca piyasa da bu haberle beraber alıma gitti.

Gece bol verili geçti.. Japonya ve Avustralya tarfından önemli veriler vardı. Yeni Zeland dan İmalat Endeksi verisi vardı.. 54.5 açıklandı. Öncekinden yaklaşık 3.0 düşük açıklandı. NZD verisi kötüyken, AUD verileri çok olumluydu.

İşsizlik oranı 0.1% düştü Avustralya da, istihdama ise beklenenden çok daha fazla kişi eklendi. Bunun dışında Japonya’dan açıklanan para arzı ve şirket malları fiyat endeksi verileri vardı. Her ikisde beklenti üzeri gelerek olumlu oldular.  Yine de USDJPY de verilere özel bir düşüş hareketi izlemedik.. Bu önemliydi..

Şimdi önümüzde İngiltere den gelen ticaret açığı verisi, Avrupa dan sanayi üretimi gelecek.. ABD seansında ise Kanada verileri ile ABD haftalık işsizlik başvuruları önemli olacak.. Tabiki anlık haber ve yoruma hızlı ulaşmanın önemi de çok oluyor böyle anlarda.

Kısacası.

Bizi takip etmeye devam edin diyoruz.
Herkes bol kazançlı ve bol Döviz Destek’li bir gün diliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.