Seçime İki Gün Kalan İngiltere’den Son Anketler – 06 Haziran 2017

İngiltere'den Son Genel Seçim Anketleri

İngiltere genel seçimlerine iki gün kala anket ve tahmin sonuçları gelmeye devam ediyor. YouGov tarafından yayınlanan son tahmine göre Muhafazakarlar mecliste 304, İşçi Partisi ise 266 sandalyeye sahip olacak. Yani Muhafazakarlar meclis çoğunluğunu 22 sandalye ile kaybediyor. Bu da merkez sol koalisyon ihtimalini artırıyor ve piyasa tarafından negatif algılanan bir durum.

Survation tarafından 2 – 3 Haziran tarihlerinde düzenlenen ankette Muhafazakarlar %41.5, İşçi Partisi %40.4 oranında oya sahip. Yani aradaki fark bir yüzde puana kadar gerilemiş durumda ve son yıllarda anket şirketlerinin başarısızlığı dikkate alınırsa aslında pek de bir şey ifade etmeyen bir fark. Kısacası İngiltere için ciddi bir belirsizlik var ortada.

Güne 1.29 seviyesinin hemen üzerinde başlayan GBPUSD gün içinde 1.2950 seviyelerini test ettikten sonra şu anda 1.29 altına geri çekilmiş durumda. Aşağıda 1.2850 en yakın destek, yukarıda ise 1.2950 bölgesi direnç. Seçimlere kadar 1.30 – 1.28 bandında yatay bir seyir izleyecek gibi görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.