Altın 1205’i Alabilecek mi? – 10 Ocak 2017

Altın Boğaların Yüzü Gülüyor!

Geçtiğimiz hafta ABD’den gelen istihdam raporunu değerli metal üzerindeki etkisi son derece sınırlı oldu. Son günlerde ABD 10 yıllıklarında yaşanılan geri çekilme nedeniyle değerli metalde alıcıların devreye girdiğine ve düzeltme hareketinin yaşandığına şahit oluyoruz.

Bugün Asya seansında değerli metalde 1180 seviyesinin tamamen alınmasından sonra alıcılar devreye girdiler ve toparlanma yaşandı. Yukarıda 1190 seviyesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Hatırlatmakta fayda var 50 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 1193 seviyesi de yükselişlere dur diyebilir.

Bugün ekonomik takvimde baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bu hafta piyasanın gözü ve kulağı Cuma günü ABD’den gelecek olan perakende ve ÜFE verilerinde olacak. Beklentilerin altında açıklanacak olan veriler değerli metaldeki düzeltme hareketinin devam etmesini sağlayabilir. Yukarıda 1205 bölgesi son derece önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise sırasıyla 1170 ve 1160 seviyelerini destek olarak dikkate alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.