Ons Altında Oynaklık Hakim…

Ons altın fiyatlarında hareketli bir gün yaşanıyor. ABD’de devam eden Senato seçimlerine yönelik Demokratların seçimi kazanacağına yönelik beklenti küresel ölçekte ABD dolarının değer kaybetmesine neden oldu. Bu sayede ons altın fiyatlarında yukarı yönde hareketlerin hız kazanması ile $1958 seviyesine ulaşıldığını gözlemledik. Yalnız yükselişin devamı adına önemle izlediğimiz $1965 seviyesine yaklaşılmasının ardından satış baskısının hızlandığını izlemekteyiz. Mevcut harekete bir neden bulamıyoruz ve kar satışı olarak değerlendiriyoruz. ABD dolarında henüz anlamlı bir yükseliş hareketi yaşanabilmiş değil. Dolayısıyla geri çekilmelerin sınırlı kalma ihtimali mevcut…

Teknik olarak;

$1930 desteğine doğru gevşemenin oluşmasının ardından bu seviyenin üzerinde kalıcılığın sağlanmaya çalışıldığını izlemekteyiz. Bu seviye henüz aşağı yönde geçilmeden geri çekilmenin devam edebileceğinden bahsedemiyoruz. Yalnız bu seviyenin kırılması durumunda  $1920 ve ardından çok daha önem verdiğimiz $1900 desteği potaya girebilir.

Fiyatların $1930 üzerinde kalıcılık sağlayabilmesi durumunda yeniden yönün yukarı dönebileceğini not edelim. Bu durumda $1945 seviyesi ile birlikte $1965 direncini yeniden izlemeye alacağız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.