Altında Ayılar Artan Risk İştahından Destek Aldı – 24 Nisan 2017

Altın Ne Olur?

Fransa seçimlerinde Macron’un ikinci tura çıkması piyasalarda risk iştahı için pozitif algılandı ve Türk lirası gibi gelişen ülke para birimleri değer kazanırken altın ve Japon yeni gibi güvenli limanlar değer kaybediyor. Ons altın yeni haftaya 1270’lerde merhaba derken 1265 desteğine kadar gerilemesinin ardından Asya seansında toparlansa da Avrupa ve Amerika seansını satıcılı geçiriyor.

Bugün ABD tarafından açıklanan önemli bir veri yoktu ve dolardaki zayıflığa rağmen sarı metal üzerindeki baskının sürdüğünü görüyoruz. Ancak twitter üzerinden bu Çarşamba büyük bir vergi reformu açıklayacaklarını söyleyen ABD Başkanı Trump piyasaları tatmin ederse dolar endeksindeki başlanacak toparlanma ile düşüşler momentum kazanabilir.

Aşağı yönlü hareketi devam etmesi halinde aşağıda daha önce çok güçlü direnç olarak çalışan 200 günlük hareketli ortalama artık destek konumuna gelmiş durumda. 1255 seviyelerinden geçen bu desteğin tam olarak kırılmasıyla aşağıda 1245 ve 1235’ler test edilebilir. Toparlanmalarda ise 1280 ve 1290’ların dikkate alınmasını tavsiye ediyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.