Altında Tamam mı Devam mı? – 30 Mart 2017

Altın Ne Olur?

Altın fiyatlarında daha önce de sık sık söylediğimiz gibi 200 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 1260 bölgesi hem Şubat hem Mart aylarında test edildi ancak bir türlü tam anlamıyla aşılabilmiş değil. Hafta başından beri dolar endeksindeki hafif toparlanmayla birlikte bu dirençten gevşeyen sarı metalde 1244-1245 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün beklentilerden iyi gelen ABD büyüme verisiyle altın bu desteğe geriledikten sonra hızlı bir şekilde verdiklerini geri alarak yeniden 1250’lere kendini atmayı başardı. Her ne kadar Hollanda seçimleri geride kalmış ve Fransa’da seçim anketlerinde Macron/Le Pen oyları arasındaki fark Macron lehine açılmış olsa da piyasalar için Trump belirsizlikleri devam ediyor. Bu da güveli liman olma özelliği ile öne çıkan sarı metalde şimdilik düşüşleri bira daha sınırladı diyebiliriz.

Yükseliş hareketinin yeniden hız kazanmasıyla 1255 ve az önce de söylediğimiz gibi 1260 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Yaşanacak olan geri çekilmelerde ise 1244-1245 desteği kırılırsa 1235’lere doğru bir gevşemeye şahit olabiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.