ALTIN Yukarılarda Tutunmaya Devam Ediyor

ALTINda yükselişlerin devam edebilmesi için gümüşün bu yükselişe öncülük etmesi gerektiğini önceki raporlarımızda birçok kez belirtmiştik. Dün de gümüşün kritik seviyeleri kırmasıyla ALTINda da yukarı yönlü hareketin hız kazandığına şahit olmuştuk. Üzerine bir de dolardaki zayıflık da eklenince sarı metal 1250 bölgesinin üzerine kadar yükseldi.

Bugün de ABD’den birinci dereceden önemli bir veri açıklanmaması sebebiyle değerli metalde sakin bir seyir vardı diyebiliriz. Ancak yarın ABD’den Philly Fed imalat endeksi ve haftalık işsizlik başvuruları ile yeniden hareketlilikler bizleri bekliyor olacak. Gün içerisinde 1258 ile en yüksek seviyesini gören ALTIN, bu bölgelerden ayıların devreye girmesiyle 1246 bölgesine kadar gerilese de kendini yeniden 1253 bölgesi üzerine atmayı bildi.

Yükselişlerin devam etmesi durumunda 1260 ve 1275 bölgeleri son derece önemli dirençler ve buralarda satıcıların pusuda beklediğini söyleyebiliriz. Yani bu bölgelere kadar yükselişlerin gerçekleşmesi durumunda satıcılardan bir tepki ile karşı karşıya kalabiliriz. Aşağıda ise 1240 ve 1225 bölgelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. 1220 – 1200 bölgeleri tamamen geçilmesi ile ALTINda yeniden düşüşlerin hız kazandığını gözlemleyebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.