Gümüş Araya Bıraktı ALTINa Gol Atmak Kaldı

Piyasalarda belirsizliklerin ve volatilitenin arttığı dönemlerde sarı metal güvenli liman olarak talep görme cazibesini son derece iyi kullanıyor fakat bugün USD üzerinde baskının artması nedeniyle sarı metalde keskin bir yükseliş yaşandı.

Bugün ABD’den konut izinleri ve konut başlangıçları açıklandı. Konut izinleri beklentiden kötü 1.09 milyon gelirken, konut başlangıçşarı da beklentiden kötü 1.09 milyon geldi. Gelen verilerde kötüleşme yaşanması sarı metaldeki yükselişi destekledi. Bu hafta ABD’den gelecek olan veriler değerli metale yön vermeye devam edecek.

ALTIN bugün 1228 bölgesi altına geriledikten sonra alıcılar devreye girdi ve 1256 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Emtiya tarafında yaşanılan iyileşme ve USD satışlarının gelmesi bugün yaşanılan bu yükselişi destekledi. Raporlarımızda belirttiğimiz üzere bu yükselişin gerçekleşmesi için Gümüş’ün öncülüğüne ihtiyaç vardı ve bugün de Gümüş kendi üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi.

Sarı metaldeki yükselişin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük kapanışların gerçekleşmesi gerekiyor. Yukarıda 1260 ve 1270 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden 1306 bölgesinin konuşulması için bu direnç bölgelerinin bir bir geride bırakılamsı gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.