Brent Petrolde Teknik Görünüm

Petrol fiyatlarında $50.00 seviyesinde stabil fiyatlamalar gözleniyor. Yukarı yönde hareketlerin devamı noktasında korona virüse ilişkin gelişmeler önemli olacaktır. Son dönemde artan vaka sayıları ve dünyanın en büyük ekonomilerinde kapanma önlemleri küresel ekonomiye ilişkin dördüncü çeyrekte daralma beklentilerini güçlendiriyor. Hem IMF hem de ECB’nin bu yönde raporlar olduğunu biliyoruz.

Kısa vadede az önce de bahsettiğimiz gibi ülkelerin genel kapanma önlemleri alması ile petrol talebinin baskı göreceği beklentileri fiyatlarda zayıflamayı beraberinde getirebilir. Bu durumda yükselen kanal alt bandı olarak takip ettiğimiz $49.50 desteğini izliyor olacağız. Bu seviye aşağı yönde geçilmeden henüz geri çekilmenin başladığını söyleyemiyoruz. Fakat $49.50 desteğinin kırılması durumunda $48.40 ve $47.50 seviyelerine doğru geri çekilme hareketi hız kazanabilir.

Buna karşılık $51.00 seviyesini ise yükselişin devamı adına takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde fiyatlamaların oluşması durumunda ilk olarak $52.20 direncini izleyecek olsak da yükselen kanal üst bandı konumunda bulunan $55.00 seviyesi kısa vadede ana hedef konumuna yerleşecektir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.