TCMB’den Bugün Ne Beklenmeli? – 21.06.2016

Herkese iyi günler. Piyasalardaki Brexit riskinin devam etmesi nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Piyasaların sonucunu merakla beklediği referandumsa sadece 3 gün kaldı. 23 Haziran’da son derece önemli hareketlenmeler yaşanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

İngiltere’den saat 11.30’da kamu sektörü net borçlanma açıklanacak. Önceki rakam 6.4. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur.

12.00’da Almanya’dan Zew ekonomi endeksi ve Euro Bölgesi’nden Zew ekonomi endeksi açıklanacak. Gelecek olan her iki veride iyileşme yaşanması EUR alıcılarını devreye sokabilir. Bu dakikalarda EUR paritelerine dikkat.

14.00’da TCMB para politikası ve faiz kararları açıklanacak. Faizlerde değişim yaşanması durumunda TRY paritelerinde büyük hareketlenmeler yaşanabilir. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Fed başkanı Yellen 17.00’da Washington’da senatonun karşısına geçecek. Para politikası hakkında gelecek olan açıklamalar USD paritelerini sallayabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.