EURUSD’de Güçlü Görünüm Sürüyor. ABD İstihdam Verilerine Dikkat

Dolar endeksinin ( DXY ) aşağı yönde hareketine hız vermesi sonrası paritede yükselişin devam ettiğini takip ediyoruz. Özellikle ABD’de teşvik paketine yönelik görüşmelerin yeniden hareketlenmesi dolarda değer kaybının ana nedeni olarak belirlenebilir. Bu sayede paritenin 1.2100 seviyesinin üzerinde bulunduğunu takip ediyoruz. Bu noktada yükselişin devamı adına 1.2150 direncini izlemeyi sürdürüyoruz. Şayet bu seviyenin aşılabilmesi durumunda paritede 1.2200 ve 1.2260 seviyelerinin hedef konumuna yerleşeceğini belirtelim.

1.2150 seviyesine ulaşan paritenin mevcut seviyelerden kar satışına maruz kalması durumunda ise  1.2050 – 1.2000 bölgesine doğru geri çekilme oluşabilir. Özellikle 1.2000 desteğinin önemli olduğunu ve bu destek seviyesinin kırılabilmesi durumunda 1.1900 seviyesine kadar düşüş hareketinin sürme ihtimalinin belireceğini hatırlatalım.

Önemli bir hatırlatmada bulunalım:

Gün içerisinde ABD’de açıklanacak istihdam verileri piyasanın odak noktasında olacak. Kasım ayına yönelik beklenti 500 bin kişiye istihdam sağlandığı şeklinde. İşsizlik oranında ise %6.9 seviyesinden %6.8 seviyesine hafif bir düşüş bekleniyor. Çarşamba günü açıklanan özel sektör tarım dışı istihdam verisi ( ADP ) beklentileri karşılayamamıştı. Bu bağlamda saat 16.30’da açıklanacak veri önemli ve korona virüsünün son çeyrekte ABD ekonomisini ne derece etkilediğini göstermesi açısından dikkatle izlenecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.