ALTIN Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

ALTINda geçtiğimiz hafta ayıların hakimiyetine şahit olduk. Doha’da petrol üretiminin dondurulması konusunda OPEC ve OPEC dışı üreticiler bir araya geldi fakat bir anlaşmaya varılamadı. Bu gelişmeden sonra piyasada belirsizlik olduğu için sarı metal güvenli liman olarak talep gördü.

Bu hafta ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmayacak. Perşembe günü ABD’den gelecek olan Philly Fed imalat endeksi USD için önemli. Gelecek olan verinin ALTIN üzerinde etkisi olabilir. ABD verileri dışında piyasadaki son durum ve teknik seviyeler ALTINın hareketlerine yön verecek.

Önceki raporlarımızda altını çizdiğimiz üzeri sarı metalde yükselişlerin kalıcı olabilmesi için 1240 bölgesi üzerinde günlük kapanışların yaşanması bekleniyor. Sarı metalde yükselişin devam etmesi için Gümüş’ün bu yükselişe öncülük etmesi gerekiyor. ALTINda 1250 ve 1270 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1225 ve 1200 bölgesi önemli destek. Yeniden ayı piyasasının gündeme gelebilmesi için 1190 bölgesinin tamamen çözülmesi gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.