Dikkatler ABD Büyüme Verisinde! – 28.04.2016

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Volatilitenin fazla olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu gibi günlerde işlem tercihlerinizde dikkatli olmanızı öneriyoruz. Dün FOMC kararlarına baktığımızda karar metninde önemli bir değişiklik yoktu. Fed temkinli bir tutum sergiledi ve piyasalara faiz artışının zamanlaması ile ilgili sinyal vermedi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

10.00’da İspanya’dan flaş TÜFE ve ispanya’dan işsizlik oranı açıklanacak. Gelecek olan her iki veride de iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur fakat gelecek olan verilerin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

10.55’de Almanya’dan işsizlik değişimi açıklanacak. Beklenti 1k. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride artış yaşanması bekleniyor. İşsizlik değişiminde artış yaşanması EUR için negatif olur.

15.30, ABD birinci çeyrek büyüme birinci tahmini, önceki %1.4. Atlanta Fed hesaplamalarına göre birinci çeyrek büyüme %0.3 civarında. New York Fed hesaplaması ise %1’e yakın bir büyümeye işaret ediyor. Her ikisi de kabul edilebilir seviyelerin altında ve Fed’i memnun edecek ölçüde değil. Daha güçlü bir büyümeye işaret bir rakam ile dolar güçlenebilir. Tersi durumda ise dolar üzerindeki baskı artabilir. Aynı anda haftalık işsizlik başvuruları da yayınlanacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.