TCMB FAİZLERE DOKUNACAK MI?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Dün petrol fiyatlarında yaşanılan toparlanma neticesinde USDCAD’de geri çekilme yaşandı. Diğer yandan USD üzerinde baskının devam etmesi ve anketlerden AB’de kalalım oylarının fazla çıkması nedeniyle GBPUSD’de toparlanmalar yaşandı. Haftanın devamında önemli veriler açıklanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

11.30’da İngiltere’den önemli istihdam verileri açıklanacak. Özellikle piyasanın odak noktasında ortalama saatlik kazançlar verisi olacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması Brexit kaygıları nedeniyle nefes almakta zorluk çeken GBP’ye hayat verebilir.

14.00’da TCMB’den faiz kararı ve para politikası kararları açıklanacak. Piyasalar gecelik faiz oranında 50 baz puanlık bir indirim bekliyor. TCMB’den sürpriz kararların gelmesi TRY paritelerine hareket getirebilir.

17.30’da ABD’den ham petrol envanterleri açıklanacak. Petrol fiyatlarının son dönemlerde piyasaya yön vermesi nedeniyle gelecek olan bu verinin önemi daha da arttı. Bu dakikalarda petrol fiyatlarında önemli hareketlenmeler yaşanabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.