Altında Ayılar FOMC’den Sağ Çıkabilecekler mi? – 03 Mayıs 2017

Altında Son Durum!

Ons altın FOMC kararları öncesi aşağı yönlü hareketine devam ediyor. 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalarının altına gerileyen sarı metalde bugün kısmen toparlanan dolar endeksinin etkisini biraz daha görmeye başladık ancak son sözü Fed ve tarım dışı istihdam verileri söyleyecek.

Bugün ABD’den ISM hizmetler PMI 57.5 ile beklentilerden iyi gelirken detaylara baktığımızda da istihdam endeksinin 51.4 ile Ağustos’tan bu yana en düşük seviyelerine gerilediğini görüyoruz. Ancak yeni siparişler 63.2 ile son 11 yılın en yükseğinde ve fiyat endeksi de 57.6 ile yine beklentilerin üzerinde. Gelen rakamlar dolar için pozitif olurken altın fiyatlarında da düşüşlere hız kazandırdı.

Bugün Fed kararlarında takip edilmesi gereken önemli seviyeler dikkat çekmek gerekirse 1140’lardan başlayan yükseliş trendini geçtiği 1240 ve buranın altında 100 günlük hareketli ortalamanın geçtiği 1220 seviyelerinin destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yaşanacak olan yükselişlerde ise 1260 ve 1270 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.