Dolar Yeni Haftaya Nasıl Başlar? – 18 Aralık 2016

Dolar Yükselir Mi?

Geçtiğimiz hafta İstanbul Beşiktaş’ta yapılan üzücü saldırının izleri henüz tazeyken bu hafta sonu da Kayseri’de meydana gelen terör saldırısında 13 asker şehit olurken 55 de yaralının olduğu bildirildi.

Öncelikle Forex Koçu ailesi olarak yapılan bu saldırıyı kınıyor ve yenilerinin terkarlanmamasını temennisi ile şehitlerimizin ailesine baş sağlılığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Cuma gününü 3.50 bölgesinde geride bırakan Dolar/TL ise yeni haftaya geçtiğimiz hafta olduğu gibi yukarılara başlayabilir.

Kurda ayrıca bu hafta ayrıca TCMB kararları da takip edilecek ve anayasa değişikliği referandumu da gündemin bir diğer önemli maddesi. Değişiklik teklifi 20 Aralık’ta TBMM Anayasa Komisyonu’na sunulacak.

Kısacası Türk Lirası üzerindeki önemli etkenler bu hafta da devam edecek. Dolar/TL’de yükselişlerin sürmesi halinde 3.50 üzerinde 3.53 ve 3.55 bölgeleri son derece önemli dirençler. 3.55 üzerine yeniden çıkılmasıyla kurda yeni rekorlar görülebilir.

Aksi senaryoda ise 3.48 ve 3.45 bölgeleri önemli destek olarak çalışabilir ancak mevcut senaryoda Dolar endeksinin de 103.00 üzerine yükselidiğini ve yurt içindeki olumsuz olayları düşündüğümüzde kurun yukarı yönlü isteği 3.40 üzerinde kalındığı sürece sürebilir.

Hafta sonu piyasaları etkileyecek önemli bir olay yaşanmaması ile birlikte major paritelerde cuma günkü kapanıştan çok da farklı bir açılış beklemiyoruz açıkçası.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.